Penktasis „Ąžuolyno bėgimas“ – jau kitą savaitgalį

Du kartus per metus vykstantis „Ąžuolyno bėgimas“ į legendinį S. Dariaus ir S. Girėno stadioną bei Ąžuolyno parką balandžio 23 dieną bėgikus sukvies jau penktąjį kartą. Keletą metų augęs renginys sėkmingai išlaikė savo formatą ir sportuoti kviečia ne tik pavienius bėgikus, bet ir visas šeimas.

Bėgti su šeima – smagiau

„Didelę įtaką vaikų pomėgiui sportuoti turi ir tėvų pavyzdys. Jei tėvai patys linkę sportuoti, važinėti dviračiu ir kviečiasi kartu vaiką, jis bus labiau linkęs aktyviai leisti laisvalaikį, nei paliktas be priežiūros. Visgi būdamas vienas jis turi pats galvoti, ką veikti“, – pasakojo sporto psichologė Lina Vaisetaitė.

„Ąžuolyno bėgime“ tėvai vaikams pavyzdį rodyti gali patys dalyvaudami ilgesnėse, mokamose, 15 km BRUM BRUM, 10 km Activus ar 5 km hummel distancijose. Ar kartu su vaikais bėgdami nemokamoje 400 metrų rungtyje, stadione.

Savo jėgas darželinukai ir pradinių klasių moksleiviai išbandyti tradiciškai galės nemokamose  100 metrų, o vyresni moksleiviai – 400 metrų distancijose.

„Visus šių distancijų dalyvius apdovanosime renginio medaliais. Jie šiemet bus išskirtiniai ir nesvarbu, ar tai bus pirmasis, dešimtasis ar šimtasis gautas medalis, jis bus išskirtinis. Dalyvių laukia ir rėmėjų paruoštas dovanų krepšelis“, – pasakojo renginį organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus.

Vaikus bėgimuose linksmins ir „Linksmojo lagamino“ švenčių studijos įvairūs personažai, atkeliavę iš Disnėjaus ir kitų pasakų karalysčių.

Globėjas patarai – bėkit visa šeima

Renginio globėju trečią kartą tampa olimpietis, ką tik Pasaulio čempionato normatyvą įvykdęs ir trečią geriausią maratono rezultatą Lietuvos istorijoje pademonstravęs Remigijus Kančys. Sportininkas tiki, kad norint išjudinti vaikus daugiau sportuoti, reikia patiems su jais ir dalyvauti.

„Svarbiausia rodyti tinkamą pavyzdį, o ne tik norėti iš jų aktyvumo, jei patys tokie nesame. Norint įveikti 400 metrų šeimų bėgimo rungtyje tikrai nereikia jokio pasiruošimo. Tiesiog užtenka sportbačių ir galima bėgti visai šeimai. Tik reikia dalyvauti ne dėl pergalės, o dėl pačio malonumo, stadiono bei šventiškos renginio auros. Ir nieko tokio, jei atbėgsite paskutiniai. Ne tai svarbiausia“, – tikina R. Kančys.

Pasak pašnekovo, nors trumpoms distancijoms specialiai ruoštis nereikia, bet norint išvengti traumų ar nemalonių pojūčių nereikia išsikelti per aukštus tikslus. Visgi treniruotės ir pasiruošimas niekada nepakenkia.

Pasiruošti galima „Judėk sveikai“ treniruotėse

Likus savaitei iki renginio ir abejojantiems, ar jie gali įveikti savo pasirinktą trasą organizatoriai pataria pasilankyti nemokamose treniruotėse „Judėk sveikai“ ir pasitarti su treneriais. Čia taip pat galima pradėti atidžiau ruoštis ir artėjančiam rudens bėgimui.

„Šiuo metu per savaitę rengiame 6 nemokamas treniruotes. Tarp jų ir dvi bėgimo. Taip pat vyksta funkcinės, vaikų, pilvo preso ir nugaros stiprinimo bei pilates treniruotės. Visos jos gali padėti pasiekti geresnių rezultatų bėgimo trasoje. Dalyviai drąsiai gali konsultuotis su treneriais“, – tikino G. Bielskus.

2016 buvo surengtos net 386 nemokamos treniruotės. Šiemet tikimasi palaikyti šį skaičių ir artėjant vasari dar praplėsti siūlomų treniruočių pasirinkimą.

Daugiau apie „Ąžuolyno bėgimą“ – https://azuolynobegimas.lt/

Ąžuolyno bėgimas akimirkos (3)