Olimpiečiai, bėgikai, pradinukai ir jaunavedžiai šeštadienį leido „Ąžuolyno bėgime“

2016-09-03 Ąžuolyno bėgimas 13

Pirmąjį rudens šeštadienį bene 2 tūkstančiai kauniečių ir miesto svečių laiką leido S. Dariaus ir S. Girėno stadione vykusiame ketvirtajame „Ąžuolyno bėgime“. Tarp dalyvių buvo galima sutikti ne vieną pramogų pasaulio žvaigždę, medalius iškovojusių olimpiečių.

„Norime, kad kauniečiai būtų kuo aktyvesni ir kuo daugiau sportuotų. Matome, kad į „Ąžuolyno bėgimą“ šeimos, mėgėjai vis sugrįžta, pasikviečia draugus. Visgi smagu bėgti istorinio stadiono danga, kai iš tribūnų tave palaiko. Ilgesnių distancijų dalyviai bėgo Ąžuolyno parko ir Žaliakalnio takais ir keliais. Prie jų prisijungė ir ne tik renginį jau pamėgusios pramogų pasaulio žvaigždės, bet ir olimpiečiai“, – pasakojo renginį organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus.

Ilgąsias, 15 km, 10 km ir 5 km distancijas rinkosi apie tūkstantį bėgikų. Tarp jų buvo ir iš olimpiados ne taip seniai sugrįžęs renginio globėjas Remigijus Kančys. Sidabro medalį su Mindaugu Griškoniu iškovojęs Saulius Ritteris ir irkluotoja, bronzos medalį parvežusi Milda Valčiukaitė.

Bėgo olimpiečiai

„Smagu dalyvauti ir prisijungti prie renginio, kuris skatina visus pamilti sportą ir būti sveikiems. Bėgiojimas nesvetimas ir irkluotojams. Tai yra natūrali mūsų treniruočių dalis. Bent kelis kartus per savaitė nubėgame 10 kilometrų. Tad ši distancija nebuvo didelis iššūkis. Bet smagu buvo bėgti tokioje vietoje, su daugybe bėgimo entuziastų ir mėgėjų“, – pasakojo S. Ritteris.

Su juo kartu atvykusi Milda Valčiukaitė „Ąžuolyno bėgime“ iškovojo trečią vietą.

Dalyvius nepasiduoti ragino ir renginį vedė olimpietė, „Judėk sveikai“ projekto bėgimo trenerė Inga Juodeškienė. Jos duktė bėgo 15 kilometrų distancijoje ir užėmė pirmąją vietą.

„Senokai jau neteko dalyvauti masiniame bėgimo renginyje Lietuvoje. O čia, bėgti po ąžuolais, buvo tikrai smagu ir įdomu. Graži ir trasos dalis, nusidriekusi Žaliakalnio gatvėmis. Smagu, kad populiarėja bėgimas ir aktyvus laisvalaikis tarp kauniečių“, – pasakojo M. Juodeškaitė.

Trasoje buvo galima sutikti ir daugiau puikiai žinomų veidų. 15 kilometrų įveikė Rolandas Kazlas. Savo praėjusių metų 5 km rezultato pagerinti atvyko ir ralio lenktynininkas Vytautas Švedas. Bėgo ir LMKL čempionės Kornelija Balčiūnaitė, Rasa Žemantauskaitė – Matlašaitienė, Akvilė Baronėnaitė, mentalistas Nicholas Kin ir kitios pramogų bei sporto pasaulio žvaigždės.

Jaunavedžių ir šeimų bėgimai

Daug dalyvių ovacijų sulaukė ir prieš 5 kilometrų startą netradicinės jaunavedžių vestuvių pramogos. „Kauno maratono klubo“ koordinatorius Regimantas Tarasevičius su mylimąją Ingrida ir visa palyda į renginį atvyko tiesiai iš vestuvių ceremonijos Kauno rotušėje.

Jaunasis su jaunąja rankoje kaip ir pabroliai su pamergėmis įveikė 100 metrų distanciją S. Dariaus ir S. Girėno stadiono taku. Jaunųjų pora distanciją įveikė treti. Prie finišo linijos juos pasveikino ir renginio organizatorius G. Bielskus.

Kiek vėliau vyko ir 400 metrų moksleivių, 100 metrų vaikų, 400 metrų šeimų ir 100 metrų žmonų nešimo varžybos. Jų nugalėtojai taip pat buvo pasveikinti. Skaičiuojama, kad ir šiose distancijose bendrai rungėsi netoli tūkstančio dalyvių.  Visų jų laukė diplomai ir išskirtiniai, ąžuolo pluošto medaliai.

Išbandė įvairias sporto šakas

Didelio dalyvių ir vaikų susidomėjimo sulaukė prie stadiono vykusi sporto mugė. Čia savo veiklą pristatė įvairios krepšinio, kovos menų, irklavimo, būriavimo, futbolo sporto mokyklos, taip pat sveikatingumo ir sporto klubai. Vyko įvairūs konkursai. Iš viso buvo galima susipažinti su per 30 mokyklų ar klubų veikla.

„Miestelis tikrai pasisekęs. Dalyviai noriai apžiūrinėjo, bandė ir teiravosi ką jiems gali pasiūlyti įvairūs klubai, sporto mokyklos. Buvo daug įvairių atrakcijų. Nuo mėtymo į krepšinį, įvairios įrangos išbandymų iki mini varžybų ar sveikatos tyrimų“, – pasakojo sporto miestelį kuravusios „Savo miesto“ atstovė Giedrė Bernotaitė.

„Ąžuolyno bėgimas. Ruduo 2016″ rezultatai:

15 km vyrai:
1. Tomas Bizimavičius (53:09:08)
2. Evaldas Nausėda (53:56:00)
3. Vidas Totilas (56:45:08)

15 km moterys:
1. Monika Juodeškaitė (59:40:02)
2. Gitana Akmanavičiūtė (1:03:41)
3. Sada Bukšnienė (1:10:43)

10 km vyrai:
1. Remigijus Kančys (31:21:02)
2. Tomas Venckūnas (33:32:06)
3. Darius Petkevičius (34:00:06)